Félnek a magyarok Kárpátalján

2018. március 02., címkék: héder jános, kárpátaljai reformátusok (kre)

Akár templomokat, parókiákat is érhet robbantásos támadás azok után, hogy kedden a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) székházánál pokolgép robbant – mondja Héder János ungvári lelkész, a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspök-helyettese. A terrorcselekmény nem az első atrocitás, ami az elmúlt években érte a kárpátaljai magyarokat, akik, mióta eldurvult a helyzet, még jobban félnek. A KMKSZ új helyre költözik, épp a megmaradt papírokat, adatokat, értékeket próbálják menteni a kiégett székházban, de a tervek szerint fel fogják újítani a magyar központot Ungvár történelmi belvárosában.

Krisztus feltámadt! – Héder János, a Kárpátaljai Református Egyházkerület főjegyzőjének húsvéti üzenete

2010. április 04., címkék: húsvét, héder jános, körlevél, Határon túl, igehirdetés

"El lehet-e érni a békességet ilyen körülmények között? Igen, el, ha emlékszünk arra, hogy az emberek közötti béke kezdete a szívünkben levő belső béke. Krisztushoz fordulva és rá bízva életünket valóban békéltetőkké válunk" – írja a kárpátaljai főjegyző.

„Én örömem! Krisztus Feltámadt!”

2010. április 01., címkék: peterdi dániel, derencsényi istván, géresi róbert, húsvét, héder jános, Háttér

Ünnepi ruha, harangzúgás, fonott kalács és hímes tojás… Találkozások, szent misztérium, úrvacsora...Peterdi Dániel, Géresi Róbert, Derencsényi István és Héder János emlékeznek vissza húsvéti ünnepeikre.

Teológusjelöltek meghallgatása Kárpátalján

2010. február 17., címkék: Határon túl, héder jános, kárpátaljai reformátusok (kre), teológus

A beregszászi református Püspöki Hivatalban hallgatták meg azokat a kárpátaljai fiatalokat, akik teológus vagy vallástanári szakon kívánják folytatni tanulmányaikat valamelyik magyarországi teológián. Tavaly a Kárpátaljai Református Egyház vezetősége nem adhatott ki támogatási nyilatkozatot a jelentkezőknek, a vonatkozó zsinati határozat ugyanis kimondja, hogy vagy egy felsőoktatási tanintézményben két érvényes félévvel, vagy egyéves diakóniai tapasztalattal kell rendelkeznie a 18. életévét betöltött jelentkezőnek.